top of page
D vīza

BIZNESS NO NULLES

Uzsākt biznesu ar mums ir viegli, saprotami un ātri

Latvijā biznesa organizēšanai ir dažādas tiesiskās formas: sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), akciju sabiedrība (AS), biedrība (BDR), individuālais komersants (IK).


Mēs varam sagatavot dokumentus jebkuras tiesiskās formas reģistrācijai.

individuāls komersants
atvērt SIA

Vairums uzņēmēju parasti izvēlas SIA.
Kāpēc?

  • Minimālās izmaksas atvēršanas posmā. SIA reģistrācijai nav noteiktas minimālā pamatkapitāla prasības – jūs varat atvērt uzņēmumu ar kapitālu 1 eiro apmērā.

  • Ātri. Uzņēmumu reģistrs reģistrē SIA 1 līdz 3 darba dienu laikā.

  • Ierobežota atbildība. Jūsu atbildība ierobežota ar pamatkapitāla apmēru. Piemēram, reģistrējot IK, jūs atbildat ar visu jums piederošo mantu.

  • Izdevīgi. Latvijā ir nesadalītās peļņas nodoklis % apmērā. 

uzņēmumu reģistrs

Mēs esam palīdzējuši reģistrēt vairāk nekā 300 uzņēmumus

NODERĪGI ZINĀT

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda informācija nepieciešama uzņēmuma atvēršanai?

Lai sagatavotu dokumentus uzņēmuma reģistrācijai, no jums vajadzīga šāda informācija:
1.    Uzņēmuma nosaukums;
2.    Dibinātāja pase / ID karte;
3.    Dibinātāja deklarētā adrese;
4.    Uzņēmuma juridiskā adrese.

Kur ņemt juridisko adresi uzņēmumam?

Uzņēmuma juridiskā adrese un jūsu deklarētā adrese var sakrist. Tas jums būs ērtākais variants, jo jūs operatīvi saņemsiet visu korespondenci uz uzņēmuma vārda. 
Ja jūs nevarat reģistrēt uzņēmumu savā adresē, mēs jums palīdzēsim atrast juridisko adresi nomāšanai. 

Vai ir iespējams vispirms atvērt uzņēmumu ar mazu kapitālu un pēc tam to palielināt?

Jā. Uzņēmuma pamatkapitālu var palielināt jebkurā laikā: 1 dienu pēc uzņēmuma atvēršanas, pēc mēneša, pēc gada, pēc 10 gadiem u. tml. Kapitālu var apmaksāt ar naudu vai mantisku ieguldījumu. Mēs gatavojam arī dokumentus pamatkapitāla palielināšanai.

Cik ātri var atvērt uzņēmumu?

Ja jūs atverat SIA, kurā ir tikai vienu īpašnieks, tad uzņēmumu var atvērt 1 darba dienas laikā. Ja jūsu uzņēmumā ir vairāk īpašnieku, tad dokumentu izskatīšana aizņems 3 darba dienas.

Mazais un pilnais pamatkapitāls: kāda ir atšķirība? 

SIA ar mazu kapitālu ir uzņēmums, kura statūtu fonds ir no 1 līdz 2799 eiro.
SIA ar pilnu kapitālu ir uzņēmums, kura statūtu fonds ir vienāds vai lielāks par 2800 eiro.
Galvenā atšķirība rodas brīdī, kad uzņēmums gūst peļņu. Ja uzņēmuma kapitāls ir mazāks par 2800 eiro, tam ir tiesības sadalīt dividendes. Visā pārējā nav atšķirību, veicot darbību.
Tāpat jāatceras, ka uzņēmumos ar mazu kapitālu valdē var ietilpt tikai uzņēmuma dibinātāji, kamēr uzņēmumā ar pilnu kapitālu valdes loceklis var būt algots direktors, kuram uzņēmuma daļas nepieder.

Vai var atvērt uzņēmumu, neatrodoties Latvijā?

Ja jums ir Latvijas elektroniskais paraksts vai jebkuras ES valsts elektroniskais paraksts, tad uzņēmumu var atvērt attālināti un elektroniski.
Ja nav, tad dokumentus Latvijas SIA reģistrācijai var apliecināt pie notāra jūsu valstī. 
Mēs palīdzam veikt dokumentu tulkošanu jebkurā valodā. 

Vai pie notāra ir jāpierakstās?

Mēs aktīvi iestājamies par elektroniskajiem dokumentiem, jo tas ir ātri un ērti. Ja jums ir elektroniskais paraksts / smart-id lietotne / eID karte, tad visus dokumentus var parakstīt tiešsaistē. Ja nav – nepieciešams rezervēt vizīti pie notāra. 
Nepieciešamības gadījumā mēs varam palīdzēt jums noformēt Latvijas elektronisko parakstu.

revidents

Mēs vienmēr esam gatavi atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem uz tiešsaistes vai klātienes konsultācijām

pamatkapitāls

Cik īpašnieku un direktoru var būt uzņēmumā? 

Uzņēmumā ar mazu kapitālu var būt ne vairāk kā 5 dibinātāji. Tāpat arī valdē var būt ne vairāk kā 5 cilvēki. Uzņēmumā ar mazu kapitālu katram valdes loceklim ir jābūt arī dibinātājam. Tomēr ne visiem dibinātājiem ir jābūt valdē.
Uzņēmumiem ar pilnu kapitālu ierobežojumu īpašnieku un direktoru ziņā nav. Tāpat arī valdes loceklis var nebūt vienlaikus uzņēmuma dibinātājs un viņam var nebūt šī uzņēmuma daļu. 

Kādas ir uzņēmuma reģistrācijas nodevas? 

Par dokumentu izskatīšanu uzņēmuma ar mazu kapitālu atvēršanai būs jāmaksā nodeva 20 eiro apmērā. Ja uzņēmumam ir pilns kapitāls, nodeva būs 75 eiro.

Kad var atvērt uzņēmuma norēķinu kontu?

Lai reģistrētu uzņēmumu, vispirms jāatvēr bankā pagaidu kontu pamatkapitāla apmaksai. Tas nozīme, ka norēķinu konts būs jāatver pirms dokumentu iesniegšanas Reģistrā. Šai norēķinu kontā tiek iemaksāts uzņēmuma statūtu fonds 1-2800 vai vairāk eiro apmērā. Pēc uzņēmuma reģistrācijas šo kontu var pārveidot par pastāvīgu. Lielākā daļa banku nodrošina pagaidu konta atvēršanas pakalpojumu elektroniski.

Ja jums rodas grūtības, atvērot kontu, mēs palīdzam sagatavot visus nepieciešamos dokumentus un pareizi aizpildīt bankas anketas.

Vai ārzemnieks var atvērt uzņēmumu Latvijā?

Jā, uzņēmuma atvēršana Latvijā ir pieejama jebkuras valsts pilsoņiem. Uzņēmumu var reģistrēt, pat nebraucot uz Latviju.

Vai ir grūti likvidēt uzņēmumu?

Uzņēmuma likvidācija ir process, kas vidēji ilgst aptuveni 3 mēnešus. Likvidējot uzņēmumu, ir jāsadarbojas ne tikai ar Uzņēmumu reģistru, bet arī ar nodokļu dienestu.
Mēs asistējam visos uzņēmuma likvidācijas posmos: sagatavojam dokumentus Reģistram, veidojam uzņēmuma likvidācijas bilanci, sagatavojam dokumentus izslēgšanai no PVN reģistra. Sadarbojoties ar mums, uzņēmuma likvidācijas process jums būs vienkāršs un saprotams. 

Vai var pārrakstīt jau esošo uzņēmumu? Vai mainīt nosaukumu?

Jā, jūs varat mainīt nosaukumu, juridisko adresi, valdes locekļus, dibinātāju sastāvu, pamatkapitāla apmēru utt. Mēs gatavojam dokumentu paketes jebkādu reģistrācijas izmaiņu veikšanai jau esošam uzņēmumam.

Vai ir papildus jautājumi? Pierakstieties uz konsultāciju

saimnieciska darbība

BIZNESA VIDES ORGANIZĒŠANA

Uzņēmums ir atvērts. Kas tālāk? 

Pateicoties ilggadējai pieredzei dažādu darbības sfēru uzņēmumu apkalpošanā, mēs zinām visas darbības, kas nepieciešamas, lai klienta uzņēmums būtu sagatavots veiksmīgai komercdarbībai.

 
Parasti šīs darbības ietver arī dažāda veida licenču saņemšanu un palīdzību PVN numura iegūšanā, īpaša PVN režīma piemērošanas iegūšanā, norēķinu kontu atvēršanā, vīzu un uzturēšanās atļauju saņemšanā ārvalstu darbiniekiem u. tml.

Kādus jautājumus mēs palīdzam risināt

PVN numurs

Palīdzam reģistrēt Latvijas PVN numuru

Ja jūsu uzņēmums strādā tikai ar Latvijas pircējiem, tad jums nebūs nepieciešams PVN režīms, kamēr jūsu apgrozījums nesasniegs 40 000 eiro. Ja jūs gatavojaties strādāt ar citām ES valstīm, tad pirms darījuma veikšanas jūsu uzņēmumam jāiegūst PVN maksātāja statuss.
PVN saņemšanas procedūra ir diezgan darbietilpīga un saistīta ar plašu dokumentu paketi. Mēs zinām šīs procedūras nianses un palīdzam mūsu klientiem iegūt PVN maksātāja statusu. Ja jums nepieciešama palīdzība – sazinieties ar mums.

uzturēšanas atļauja

Gatavojam dokumentus nodarbinatības vīzu un uzturēšanās atļauju saņemšanai Latvijā

Latvijas uzņēmumi bieži uzaicina strādāt ārvalstu speciālistus. Uzņēmumu īpašnieki bieži saskaras ar grūtībām, noformējot dokumentus ārvalstniekiem.
Lai darbiekārtošana Latvijā būtu likumīga, mēs palīdzam noformēt visus nepieciešamos dokumentus D kategorijas vīzu un / vai uzturēšanās atļauju saņemšanai ar tiesībām strādāt Latvijā.
Pat pēc darba tiesību iegūšanas rodas daudz nianšu, kuras jāzina un jāņem vērā, ja jūs plānojat algot ārvalstu darbiniekus. Mēs sniedzam konsultācijas par ārvalstnieku darbiekārtošanu, kā arī jūsu vārdā komunicējam ar migrācijas departamentu.
Lai uzzinātu vairāk informācijas, sazinieties ar mums.

atd licence

Noformējam dokumentus licenču saņemšanai

Daudziem darbības veidiem Latvijā nav nepieciešama licence, tomēr, ja jūs plānojat nodarboties ar:
•    Kravu pārvadājumiem;
•    Personāla nomu;
•    Būvniecību;
•    Pārtikas produktu tirdzniecību;
•    Akcīzes preču tirdzniecību,
tad jums jāsaņem licence. Mēs noformējam dokumentus jebkuras no šīm licencēm saņemšanai. Sazinieties ar mums, lai uzsāktu licencēšanas procesu.

Contact

SIA "Marx"

Reģ. Nr. 40003729697

PVN Nr. LV40003729697

Juridiskā adrese: Rītupes iela 30 - 5, Rīga, LV-1019

Birojs: Elijas iela 26 - 6, Rīga, LV-1050

juridiskā adrese

+371 27748847
+371 26431628
info@marx.lv

  • Instagram
  • Facebook

SAZINIETIES AR MUMS

Paldies par Jūsu ziņu!
bottom of page